Bungalow Beach Hotel

7.8Bra74 omdömen
Kotu, Sukuta, Gambia

Boendeinformation

Plats

Bungalow Beach Hotel ligger i Serrekunda på stranden, en kvarts bilfärd från både Kololi Beach och Senegambias hantverksmarknad. Detta lägenhetshotell ligger 3,2 km från Tropic Shopping Centre och 3,7 km från Senegambia Beach.

Restaurang

Avsluta dagen med en drink på boendets strandbar. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.30 till 12.00.

Rum

Känn dig som hemma i ett av de 114 individuellt möblerade rummen med pentry. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns värdeförvaringsskåp och separata sittutrymmen. Städning erbjuds dagligen.

Övrig information

Här har du tillgång till utomhuspool och kan njuta av trädgården.

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.

Visa mer

Bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Avgiftsfri parkering
  • Husdjur ej tillåtna
  • Höjd på registreringsdisk (centimeter) – - 120
  • Antal strandbarer - 1
Visa alla

Flyg + Hotell

  • Hotell
  • Tur- och returflyg
  • Totalskydd är tillgängligt
  • Boka nu, betala senare är tillgängligt

Endast hotell

  • Hotell

Liknande boenden

Bungalow Beach Hotel bekvämligheter

Mest populära

  • Gratis wi-fi
  • Avgiftsfri parkering
  • Husdjur ej tillåtna
  • Höjd på registreringsdisk (centimeter) – - 120
  • Antal strandbarer - 1
  • Antal utomhuspooler - 1
  • Spabehandlingar på området
  • Reception öppen dygnet runt
  • Platser anvisade för rökning

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering

  • Avgiftsfri parkering

Husdjur

  • Husdjur ej tillåtna
  • Servicedjur är inte tillåtna

Tillgänglighetsanpassad

  • Höjd på registreringsdisk (centimeter) – - 120
  • Höjd på registreringsdisk (tum) – - 47
  • Ingen hiss
  • Ingen tillgänglighetsanpassad transfer
  • Rullstolsanpassad pool
  • Rullstolsanpassad registreringsdisk
  • Rullstolsanpassad restaurang på plats
  • Rullstolsanpassad väg
  • Rullstolsanpassade mötesutrymmen/businesscenter
  • Tillgänglighetsanpassat för rullstolar (kan finnas begränsningar)

Mat och dryck

  • Antal strandbarer - 1
  • Frukost serveras (tilläggsavgift)

Simbassäng

  • Antal utomhuspooler - 1

Aktiviteter

  • Spabehandlingar på området

Receptions tjänster

  • Reception öppen dygnet runt

Allmänt

  • Platser anvisade för rökning
  • Professionell boendevärd/fastighetsförvaltare
  • Trädgård
  • Väl upplyst väg till ingången

Vanliga frågor om Bungalow Beach Hotel

Vilken är in- och utcheckningstiden på Bungalow Beach Hotel?

Incheckning: från 12:00
Utcheckning: tills 12:00

Hur långt från flygplatsen ligger boendet?

Detta boende ligger 13.36km från Banjul Internationella Flygplats.

Är Bungalow Beach Hotel husdjursvänligt?

Nej, Bungalow Beach Hotel är inte husdjursvänligt.

Vilken är avbokningspolicyn för Bungalow Beach Hotel?

Avboknings- och förskottsbetalningsregler varierar beroende på typ av boende. Kontrollera vilka villkor som gäller för varje alternativ när du gör ditt val.

Har du några andra frågor?

Du kan kontakta oss via sektionen för hjälp behöver hjälp avsnitt.

Aäker betalning