Séjours & Affaires Strasbourg Kleber

8Bra993 omdömen
16 rue Hannong, Strasbourg, Frankrike
från741 SEK/natt

Boendeinformation

Plats

Detta lägenhetshotell ligger centralt i Strasbourg, en tio minuters promenad från både Strasbourgs julmarknad och Tågstationsplats. Detta lägenhetshotell ligger 0,8 km från Vårfrukatedralen i Strasbourg och 2,8 km från Strasbourg Convention Centre.

Restaurang

Kontinental frukost serveras mot en avgift på vardagar mellan 07.30 och 09.00.

Rum

Slå dig till ro i den här lägenheten och gör dig hemmastadd i pentryt, som har ett kylskåp och en spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är mikrovågsugn och vattenkokare. Du kan också be om att få strykjärn/strykbräda.

Övrig information

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats.

Detta rökfria lägenhetshotell, som består av 1 byggnad och 4 våningar, erbjuder handikappanpassning.

Visa mer

Bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Parkering
  • Husdjur är välkomna
  • Inga spjälsängar tillgängliga
  • Parkering för funktionsnedsatta
Visa alla
Sök
Resenärer/Rum2 resande, 1 rum
Rum 1
Vuxna(12+)2
Lägg till ett barn
Ålder vid tidpunkten för resan
Spädbarn, 0-11 månader
Spädbarn, 12-23 månader
2 år
3 år
4 år
5 år
6 år
7 år
8 år
9 år
10 år
11 år
Incheckning
-
Utcheckning
July 2026
MonTueWedThuFriSatSun12345678910111213141516171819202122232425262728293031

Liknande boenden

Séjours & Affaires Strasbourg Kleber bekvämligheter

Mest populära

  • Gratis WiFi
  • Parkering
  • Husdjur är välkomna
  • Inga spjälsängar tillgängliga
  • Parkering för funktionsnedsatta

Internet

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • WiFi
  • WiFi finns tillgängligt i alla utrymmen

Parkering

  • Parkering
  • Parkering på plats
  • Privat parkering

Husdjur

  • Husdjur är välkomna

Barn

  • Inga spjälsängar tillgängliga

Tillgänglighetsanpassad

  • Parkering för funktionsnedsatta

Allmänt

  • Familjerum
  • Helt rökfritt
  • Hiss
  • Rökfria rum
  • Specificerat kvitto kan utfärdas

Vanliga frågor om Séjours & Affaires Strasbourg Kleber

Vilken är in- och utcheckningstiden på Séjours & Affaires Strasbourg Kleber?

Incheckning: 15:00 till 19:00
Utcheckning: tills 12:00

Hur långt från flygplatsen ligger boendet?

Detta boende ligger 9.79km från Strasbourg Entzheim flygplats.

Är Séjours & Affaires Strasbourg Kleber husdjursvänligt?

Ja, Séjours & Affaires Strasbourg Kleber är husdjursvänligt.

Vilken är avbokningspolicyn för Séjours & Affaires Strasbourg Kleber?

Avboknings- och förskottsbetalningsregler varierar beroende på typ av boende. Kontrollera vilka villkor som gäller för varje alternativ när du gör ditt val.

Har du några andra frågor?

Du kan kontakta oss via sektionen för hjälp behöver hjälp avsnitt.

Aäker betalning